Bartomeu: ”Het vertrek van Neymar maakt ons niet perse zwakker”

De fans van FC Barcelona kunnen alles behalve terugkijken op een mooie zomer. De voorbereiding begon hoopvol met de gewonnen strijd om de International Champions Cup in de Verenigde Staten. De zomer kreeg echter een keerzijde door het vertrek van Neymar. De sterspeler vertrok voor 222 miljoen naar het Franse PSG en het duurde ruim een maand voordat Barça een vervanger binnen had voor de Braziliaan. De directie van de club, met name president Bartomeu, kreeg hierdoor veel kritiek te verwerken. De kritiek werd steeds heftiger door de kansloze nederlaag in de strijd om de Spaanse Supercup en het uitblijven van nieuwe spelers, maar toch is diezelfde Bartomeu uitermate positief, zo vertelt hij in gesprek met Mundo Deportivo en SPORT.

”We zullen een hecht team moeten zijn, willen we alle prijzen winnen dit seizoen. We hebben geweldige spelers en het team is sterker dan vorig jaar. De mensen worden enthousiast van wat ze zien. Onze spelers hebben een geweldig potentieel. Toch voel ik veel pessimisme richting de club, en dat moet stoppen.’’ Josep Maria Bartomeu is stellig over de afgelopen weken, waarin de president veel kritiek te verwerken kreeg. Een groot deel van de Catalaanse aanhang ziet het huidige bestuur graag opstappen. Ze houden het bestuur verantwoordelijk voor de matige resultaten van vorig jaar en het slechte transferbeleid. Daar bovenop kwam het vertrek van Neymar. ”Mensen zeggen dat het vertrek van Neymar ons heeft verzwakt, maar ik zie het juist als een kans om het team te versterken. Onze tridente voorin is uit elkaar gevallen, maar we hebben wel meer balans op het veld nu’’, aldus Bartomeu.

De president van de Spaanse grootmacht bespreekt met de media onder andere de ontwikkelingen van Barça op de transfermarkt. Semedo, Deulofeu, Paulinho en Dembélé kwamen voor miljoenen over naar Catalonië. De voetbalwereld vindt de komst van Paulinho voor 40 miljoen euro gestoord, maar daar kijkt Bartomeu natuurlijk anders naar: ”We wilden twee spelers, een rechtsback en een middenvelder. Met Paulinho hebben we een middenvelder die we nog niet hadden. Namelijk één met veel fysieke kracht. De onverwachte aankoop is Dembélé, omdat we er niet vanuit gingen dat Neymar zou vertrekken.’’

Ousmane Dembélé

Met een vertrek van Neymar werd geen rekening gehouden door het bestuur van FC Barcelona. Bartomeu was er zelfs nog heilig van overtuigd dat de Braziliaan zou blijven, 200% zeker zelfs. Toch vertrok hij, en dat rekent de president zichzelf aan: ”We geloofden Neymar toen hij een nieuw contract tekende, we gingen er vanuit dat hij zou blijven. Dat hadden we fout, waardoor we snel moesten schakelen. Uiteindelijk kwamen we uit bij Dembélé, waar we heel blij mee zijn. We moesten er echter een hoge prijs voor betalen, onder andere door het vertrek van Neymar.’’

Contractverlengingen

De achterban van de Catalanen wacht met smart op het nieuws dat vedettes Lionel Messi en Andres Iniesta hun contract verlengen. Volgens Bartomeu hoeft men zich geen zorgen te maken, hij is er zeker van dat beide sterspelers snel zullen verlengen. ”Alles is overeengekomen en getekend wat betreft Messi, we wachten alleen nog op de laatste handtekening. Iniesta? Ook met hem hebben we een principieel akkoord bereikt. We willen graag dat hij hier zijn carriere afsluit en dat hij dat doet wanneer hij denkt dat het zover is. Het idee is om hem een contract aan te bieden met de mogelijkheid om zijn contract automatisch te verlengen na ieder seizoen. Messi en Iniesta zijn beide rolmodellen van de club, ze zijn een groot voorbeeld voor onze jeugdspelers.’’

Motie van Benedito

Afgelopen vrijdag diende Agustí Benedito een motie van wantrouwen in tegen het huidige bestuur. De actie van Benedito wordt flink gesteund door de trouwe achterban. Bartomeu maakt zich hier echter geen zorgen over: ”Natuurlijk mag hij een motie van wantrouwen indienen. Ik zie echter geen sportieve en financiële beweegredenen achter deze actie. Binnenkort presenteren we namelijk een begroting van meer dan 800 miljoen euro. Door verschillende investeringen zullen we binnenkort de nummer één van de wereld zijn op het gebied van omzet en winst.’’

Agustí Benedito, hier rechts op de foto. Hij diende een motie van wantrouwen in tegen het huidige bestuur.

Het bericht Bartomeu: ”Het vertrek van Neymar maakt ons niet perse zwakker” verscheen eerst op BarcaSource.

Powered by WPeMatico